Životní pojištění, které dává smysl

Vivafina » Blog » Životní pojištění, které dává smysl

argos-vivafina-zivotni-pojisteni-710x204

Jako lidé jsme zranitelní. Pokud se o něco obáváme, je to častěji než cokoli jiného strach ze závažného onemocnění, které ovlivní naši budoucnost a rodinu. Přesto, když se podíváme na strukturu uzavřených pojistek, mnohem více se my Češi pojišťujeme proti úrazům, než uzavíráme životních pojistek. Průzkumy jasně ukazují, že v porovnání s ostatními Evropany se nám do životního pojištění ještě tolik investovat nechce.

Chrání naše pojistky to, čeho se opravdu bojíme?

Známou charakteristikou Čechů a vůbec občanů bývalého východního bloku je, že svým pojištěním více chráníme své majetky, jako jsou auta a domy, do kterých jsme ochotni investovat nemalé částky. Neživotní pojištění zde převládá nad životním. V západních zemích je rozložení sil přesně opačné. Zdá se však, že trendy se už otáčí i u nás.

Nechceme si připustit, že se nám to může stát

Smyslem pojistné smlouvy je krytí rizik. Problém je, že některá rizika a jejich následky si představíme snadno a jiná si ani představit nedokážeme. Možná si je ani nechceme připustit. Rakovina, jiné závažné onemocnění nebo invalidita přitom na naše osobní či rodinné finance budou mít mnohem závažnější a především dlouhodobý dopad, než například taková zlomenina nohy.

Dobrou zprávou je, že se jako trend poslední doby ukazuje příklon k rizikovému životnímu pojištění od dříve preferovaného kapitálového a investičního životního pojištění. Lidé si i u nás začínají uvědomovat, že životní pojistky nejsou “lepším spořením” a že spíše než jednorázové výplaty pojistek je v určitých situacích důležitější výplata doživotní renty. Ta dlouhodobě pokrývá finanční potřeby nemocného a jeho domácnosti. Investiční složka smluv se tak potlačuje, lidé více dbají na pokrytí rizika. Aktuální čísla ukazují, že přibližně třetina Čechů má pro případ vážné nemoci zajištěnu náhradu příjmu životním pojištěním.

Životní pojistku nevypovídejte. Raději ji přizpůsobte aktuální situaci

Životní pojištění má vás a vaše blízké chránit dlouhodobě. Má být nastaveno tak, aby pokrývalo vaše reálná rizika. Mělo by odpovídat vašemu aktuálnímu životnímu stylu. Pokud se vaše situace změní, měla by to vaše smlouva také zaznamenat. Spíše než vypovídat dosavadní smlouvu a přijít tak ke značné finanční ztrátě, je pro vás lepší uzpůsobovat smluvní podmínky vaší aktuální situaci. Nezapomínejte, že životní pojistka funguje také jako jistá forma finančního zajištění pro váš postproduktivní věk.

Životko pod drobnohledem. Na co se zaměřit?

Ať už plánujete uzavřít novou smlouvu, nebo chcete podrobit revizi své stávající životní pojištění, bude se vám hodit následujících 5 rad:

  • Smlouva má řešit vaše potřeby. Ujasněte si proto, co od životního pojištění očekáváte. Uvažujte o aktuálních i pravděpodobných budoucích rizicích.
  • Prostudujte si pojistné podmínky a informujte se o podrobnostech. Nebojte se zeptat, co se stane, když…
  • Chcete-li smlouvou zabezpečit své děti, volte pojištění s vyšší pojistnou ochranou.
  • Aby se vám vložené prostředky co nejvíce zhodnotily, uzavírejte životní pojištění na delší dobu a smlouvu předčasně nevypovídejte.
  • Uzavíráte-li novou smlouvu, seznamte se s produkty více pojišťoven a zjistěte, který odpovídá vašim osobním potřebám.

Dlouhodobé pojištění? Chtějte i dlouhodobý servis

Životní pojištění je dlouhodobý produkt. Proto si žádá také patřičnou dlouhodobou péči a servis. Ve společnosti ARGOS PZS máme více než desetiletou zkušenost s likvidací pojistných událostí. To znamená, že máme reálnou zkušenost s pojistnými událostmi, jejich uznáváním na straně pojišťoven a se zajišťováním vyplácení pojistek.

Díky tomu vám dokážeme fundovaně poradit s nastavením konkrétních rizik a částek ve vaší smlouvě tak, aby byla v odpovídající výši pokryta rizika, která se vás týkají. Poskytujeme vám servis 24/7 a jsme schopni podat vám okamžité praktické tipy v případě, že dojde k pojistné události.

Napište nám nebo rovnou zavolejte na tel. 733 696 679Poradenství při řešení pojistných událostí

Naši poradci vám pomohou s kompletním vyřízením pojistných událostí.

Naši partneři