Zálohové plnění v případě úrazu či onemocnění

Vivafina » Blog » Zálohové plnění v případě úrazu či onemocnění

office

Důležitost svého pojištění si uvědomíme většinou až ve chvíli, kdy se stane něco opravdu vážného. Tímto myslíme například situaci, kdy klient jako OSVČ, řidič z povolání, je v pracovní neschopnosti již osmý měsíc a výhled není zrovna na její ukončení. Co se stalo?

Nic extra, před rokem, ve 42 letech, jej začaly nesnesitelně bolet záda. Vyklubala se z toho operace vyhřezlé ploténky. Je pravdou, že do té doby byl v zásadě zcela zdráv. Vzhledem k jeho povolání však pro něj tato situace znamenala velký problém. S nemocenskou v zásadě nemůže jako OSVČ moc počítat. Je to tak akorát na kafe…

Navíc tato diagnóza je onemocněním a ne úrazem, jak si mnoho lidí myslí. Tedy pokud by měl běžnou úrazovou pojistku, nedostal by na plnění ani korunu. I v případě krytí pracovní neschopnosti z důvodu onemocnění má řada pojišťoven tutu o diagnózu ve výlukách.

Tomuto našemu klietovi jsme před cca 5 lety dopouručili uzavřít FLEXI životní pojištění od Pojišťovny České spořitelny. Součátí této smlouvy má sjednáno také krytí pracovní neschopnosti z důvodu onemocnění, kdy má sjednáno dle svých potřeb krytí ve výši 600 Kč/den. Z jeho pohledu právě 18 tisíc Kč za měsíc je částka, kterou by očekával jako měsíční plnění v případě většího zdravotního problému. Navíc u tohoto produktu je možno na měsíční bázi řešit tzv. zálohové plnění.

Náš poradce tedy nyní s klientem vždy po měsíci řeší vyplacení uvedené zálohy. Klient ji průběžně dostává od pojišťovny vyplacenu na účet. Vzhledem k tomu, že klient bude pravděpodobně díky další provedené operaci ještě nějaký měsíc doma, pojistné plnění opravdu plní svou úlohu. Prozatím tento klient dostal plnění ve výši cca 124 tisíc Kč, přičemž maximálně může dostat plnění v délce pracovní neschopnosti 548 dní, tj. jeden a půl roku. Mnoho lidí nevěří podobným příběhům. Tyto příběhy ale píše sám život.Poradenství při řešení pojistných událostí

Naši poradci vám pomohou s kompletním vyřízením pojistných událostí.

Naši partneři