Zálohové plnění při pojištění pracovní neschopnosti

Vivafina » Blog » Zálohové plnění při pojištění pracovní neschopnosti

 

Od letošního jara jsem na pracovní neschopnosti se zády. Při úklidu bytu jsem šel do sklepa odnést staré věci a přehlédl jsem poslední schod. Při šlápnutí do prázdna jsem spadl a nemohl vstát. Manželka mi musela zavolat sanitku, šíleně to bolelo.

Myslel jsem, že je konec a už nebudu chodit. Naštěstí nemám nic zlomeného, verdikt doktora je podvrtnutí bederní páteře. Věřte, bolí mě to jak čert! Nemohu vůbec řídit auto, každý pohyb nohama cítím bodavě v zádech. Každé otočení, jakýkoliv pohyb v autě je pro mě problém a hlavně v práci u stroje neustojím ani minutu.

Vzal jsem si nemocenskou, v tomhle stavu nejsem schopný chodit do práce. To asi nepřežiju, budu muset ležet, dívat se do stropu a marně doufat, že nebudu muset platit tento měsíc nájem 12 800 Kč. Když si spočítám, jakou budu mít další měsíc výplatu díky nemocenské, klesnu hodně dolů. Opravdu nevím, jak to všechno zaplatíme. Manželka je na mateřské, syn mi roste před očima. Kde je jídlo, splátka auta a nečekané výdaje?

Zavolal jsem svému poradci. Potřeboval jsem si ujasnit, jestli mi teď, když nebudu mít svoji výplatu, může pomoci moje sjednaná pojistka. Poslal jsem mu emailem lékařskou zprávu z prvního ošetření, kopii neschopenky. Postěžoval jsem si, jak se sotva belhám na kontrolu k doktorovi. Nevím, jak bych chodil v těch bolestech za ním nebo jinde na pobočku. Nemůžu ani psát, sedí se mi špatně.

Vysvětlil mi, na co mám nárok a co skutečně dostanu vyplaceno. Za úraz formou tzv. denního odškodného získám plnění dle maximálních limitů oceňovacích tabulek. Dále mám sjednáno pojištění pracovní neschopnosti také pro případ úrazu, kdy dostanu po celou dobu jejího trvání sjednanou částku na den.

Po měsíci od úrazu mi pomohl nahlásit první zálohu na pojišťovnu on-line. Dostal jsem za úraz vyplaceno dle tabulek 28 dní (více nedostanu, dle diagnózy je to maximum z oceňovacích tabulek). K tomu jsem v záloze dostal plnění z nemocenské od 30. dne. Právě k tomu dni jsme vše vyřizovali. Po pár dnech od odeslání jsem dostal na účet 16 400 Kč.

Nakonec to dopadlo ještě dobře, až na ty bolesti zad. Dokud chodím na rehabilitace, budu stále na nemocenské. Jsem v pohodě, peníze mám z pojišťovny do pár dnů, spolu s nemocenskou tak zvládáme   s manželkou utáhnout celou domácnost a pravidelné i nečekané výdaje.

Podobných příběhů měsíčně řešíme desítky. Jak dopadlo celkové plnění našeho klienta?

  • Za denní odškodné uvedeného úrazu dle oceňovacích tabulek Pojišťovny České spořitelny obdržel plnění ve výši 8 400 Kč (28 dní, na den má sjednáno plnění 300 Kč).
  • Celková doba trvání pracovní neschopnosti byla 57 dní. Plnění bylo vyplaceno ve výši 21 500 Kč (od 15. dne trvání pracovní neschopnosti následně až do jejího ukončení jsme zaplatili 43 dní při sjednaném plnění 500 Kč na den).

Celková vyplacená částka za daný úraz byla ve výši 29 900 Kč. Tato částka v součtu vykryla ztrátu na mzdě, kterou rodina utrpěla po dobu dané pracovní neschopnosti.

Většina z nás se vyhýbá jít na nemocenskou. Chodíme nemocní do práce, protože jinak ztratíme přísun peněz, na kterém je závislá naše každodenní existence. Když se nám ale stane úraz nebo nás postihne vážnější nemoc, která nás omezuje v práci a nejsme schopni ji zvládnout, jsme v tu chvíli nuceni zůstat doma. Náš příjem tím výrazně klesne. V tu chvíli je příjemné mít pojistku, která vám v těchto situacích pomůže dorovnat finanční ztrátu a zajistit si finanční stabilitu.

TIP: Neváhejte a podívejte se do svých smluv, zda máte u pojištění pracovní neschopnosti sjednáno připojištění pro případ úrazu. Drtivá většina klientů má ve své smlouvě FLEXI sjednáno pouze pojištění pro případ onemocnění! Pokud by daný klient neměl toto připojištění sjednáno, plnění by bylo pouze 8 400 Kč!

Jaké výhody přináší pojištění pracovní neschopnosti?

  • FLEXI plní za riziko pracovní neschopnosti maximálně po dobu 548 dní za jednu diagnózu.
  • každých 30 dní můžete žádat o zálohu, s elektronickým nahlášením on-line vám rádi pomůžeme.
  • v případě úrazu FLEXI plní celou dobu pracovní neschopnosti bez limitů v oceňovacích tabulkách!
  • u FLEXI není potřeba ihned informovat Pojišťovnu České spořitelny o vaší pracovní neschopnosti. Vše stačí nahlásit až po jejím ukončení nebo při žádosti o zálohové plnění.

Kontaktujte obchodní zastoupení Pojišťovny České spořitelny v Novém Jičíně

Jsme oficiálním obchodním zastoupením Pojišťovny České spořitelny v Novém Jičíně. Poskytujeme vám kompletní servis (nejen) smluv FLEXI životního pojištění a FLEXI JUNIOR. Obrátit se na nás můžete i v případě, že jste tyto smlouvy uzavřeli kdykoli dříve, kdekoli jinde a nyní na nich potřebujete provést jakékoli úpravy a změny.

Jsme váš spolehlivý finanční partner, na kterého se můžete obrátit kdykoli. Poradíme a pomůžeme vám také s vyřízením pojistné události. Nechte veškeré papírování na nás.

Obraťte se na nás s důvěrou

Zavolejte nám: +420 733 696 679
Pošlete svůj dotaz e-mailem: info@argos-pzs.czPoradenství při řešení pojistných událostí

Naši poradci vám pomohou s kompletním vyřízením pojistných událostí.

Naši partneři