Videonávod: Jak vyplnit hlášenku pojistné události – úrazu pro Pojišťovnu České spořitelny

Vivafina » Blog » Videonávod: Jak vyplnit hlášenku pojistné události – úrazu pro Pojišťovnu České spořitelny

vivafina-videonavod

Nejste si jistí, jak správně vyplnit hlášenku úrazu pro pojišťovnu? Rádi vám s jejím vyplněním pomůžeme.

Nově všem klientům doporučujeme nahlášení pojistné události elektronickou cestou. Pomůžeme vám získat své peníze výrazně rychleji a s velkou úsporou času. Zde je postup, jak na to v samostatném článku.

Pokud trváte na papírové formě, na modelovém příkladu vám pomocí jednoduchého videonávodu ukážeme, jak správně vyplnit hlášení úrazu Z2024 a na co důležitého nezapomenout. Nevíte i přesto, jak při hlášení úrazu postupovat? Kontaktujte nás, vyřídíme hlášení úrazu na pojišťovnu za vás.

Formulář ke stažení

Kde získáte Formulář Hlášení pojistné události – úrazu Z2024? Rádi vám jej poskytneme v kanceláři Vivafina v Novém Jičíně, na oficiálním obchodním zastoupení Pojišťovny České spořitelny. Na webu vivafina.cz si můžete nejčastěji používané formuláře pro hlášení pojistných událostí kdykoli sami stáhnout v sekci Likvidace pojistných událostí. Nevíte-li, který formulář zvolit, kontaktujte nás.

Jak vyplnit hlášení pojistné události úrazu krok za krokem

Stal se vám úraz a nevíte jak správně vyplnit hlášení pojistné události pro pojišťovnu? Podívejte se na videonávod, jak krok za krokem vyplnit například hlášení úrazu – formulář Z2024 pro Pojišťovnu České spořitelny. Napovíme vám také níže uvedeným návodem:

V 1. části formuláře nazvané „Pojištěný“ vypíšete číslo pojistné smlouvy, následně vyplníte příjmení, jméno a adresu trvalého bydliště. Uvedete jméno praktického lékaře, u kterého je možné nahlédnout do zdravotní dokumentace. Napíšete, kdy k úrazu došlo. Tato informace musí odpovídat záznamu v lékařské zprávě. Dále následuje podrobný popis způsobu vzniku úrazu.

Další, co ve formuláři Z2024 vyplníte, je povolání v době vzniku úrazu, jakou část těla jste si poranili a popis poranění. Také vyplníte, kdy bylo poskytnuto první lékařské ošetření a adresu a telefon lékaře. V případě, že byste měl sjednané riziko připojištění úrazu v pracovní neschopnosti a byl s tímto úrazem na nemocenské, vyplníte i rámeček ve spodní části první strany formuláře. Pokud jste na pracovní neschopnosti s úrazem nebyl, tuto část vůbec nevyplňujete.

V 2. části formuláře nazvané „Osoba, která uplatňuje nárok na pojistné plnění“, vypisujete opět příjmení a jméno, telefonní číslo, e-mail a také rodné číslo a korespondenční adresu. Následně zakřížkujete políčko, na jakém základě uplatňujete pojistné plnění a zvolený typ platby. Vyplníte, na jakém místě a kterého dne hlášenku vyplňujete. Znovu napíšete příjmení a jméno, a co je velice důležité a na co se často zapommíná, formulář v této části podepíšeme. Bez vašeho podpisu Pojišťovna České spořitelny hlášení úrazu nezpracuje.

V 3. části „Lékařská zpráva“ si můžete vybrat, zda si necháte vyplnit tuto část lékařem, nebo si jí vyplníte sami. Jestliže máte všechny lékařské zprávy k dispozici, vyplňujete ji sám a podle toho i zaškrtnete vybrané okénko. Nyní se dostáváme k potvrzení doby léčby, kde vyplníme dobu léčení úrazu a doložíme veškeré lékařské zprávy. Data a údaje vyplněné na formuláři musí odpovídat informacím uvedeným v lékařských zprávách. Velice důležitá věc je nezapomenout doložit opravdu všechny lékařské zprávy, díky kterým vám bude vyplaceno pojistné plnění za dobu léčení úrazu, nejvýše do maxima dle oceňovacích tabulek úrazů.

Dostáváme se na poslední 4. část formuláře „Identifikace příjemce plnění“. Tuto část je nutné ověřit při plnění vyšší než 1 000 euro, anebo když hlásí pojistnou událost zákonný zástupce dítěte nebo zmocněnec. Identifikaci vyplňujete s námi v kanceláři Vivafina – na oficiálním obchodním zastoupení Pojišťovny České spořitelny, nebo na kterékoli pobočce České spořitelny.

Nechte papírování na nás

V kanceláři VIVAFINA, nebo přímo u vás doma vám rádi pomůžeme hlášení o úrazu nebo jiné pojistné události správně vyplnit. Podle oceňovacích tabulek pojišťovny jsme schopni sdělit vám již při vyplňování formuláře, v jaké částce pojistné plnění obdržíte.

Líbí se vám naše videonávody?

Sledujte naše praktické tipy a videonávody na YouTube a na Facebooku. Buďte v obraze: nechte si zasílat další praktické rady a tipy

Obraťte se na nás s důvěrou

Navštivte nás v Novém Jičíně, nebo si s námi domluvte schůzku u vás doma či na jiném vhodném místě.

Zavolejte nám: +420 733 696 679
Pošlete svůj dotaz e-mailem: info@argos-pzs.cz



Poradenství při řešení pojistných událostí

Naši poradci vám pomohou s kompletním vyřízením pojistných událostí.

Naši partneři