S EuroGap nemusí být investice do automobilu nutně ztrátová

Vivafina » Blog » S EuroGap nemusí být investice do automobilu nutně ztrátová

vivafina-1200x628-eurogap

Každá investice přináší určité klady a zápory. A mezi investice můžeme klidně zařadit i nákup nového auta. To nám sice dá volnost a flexibilitu. Na straně druhé ale musíme počítat s pořizovacími i provozními náklady – a nejen to. U nového auta máme takřka 100% jistotu, že jeho zůstatková hodnota během pár let kvůli amortizaci spadne. Výrazně spadne. V průběhu prvních 3 let klesne cena nového vozu až o 50 %.

Nad amortizací člověk nevyhraje. Díky produktu EuroGAP Classic s ní ale může remizovat

EuroGAP Classic funguje jako jakési pojištění proti amortizaci. EuroGAP funguje tak, že kryje rozdíl mezi pořizovací cenou vozidla a zůstatkovou cenou vozu v době vzniku pojistné události. Představte si, že si koupíte nové auto v hodnotě třeba půl milionu korun. Dva tři roky si s ním spokojeně jezdíte, pak ale podceníte nájezd do zatáčky a skončíte s autem na střeše (totální škoda). Třeba se vám nic nestane. Oči pro pláč ale budou i tak, a to v momentě zjištění, kolik vám na havarijní pojistce pojišťovna zaplatí. U běžného auta to bude po třech letech zhruba polovina pořizovací ceny, tedy 250 000 korun. V tuto chvíli ale přichází na řadu EuroGAP Classic. Pokud jej máte sjednaný, zbylou částku vám pojistitel vyplatí.

2

 EuroGAP nechrání jen při nehodách

Ovšem i když budete jezdit jako vzorný učitel autoškoly, určité věci neovlivníte. Vaše auto se může stát terčem vandalismu (i při něm může dojít k totální škodě), krádeže či živelné katastrofy. A ani při nich běžná pojistka nezajistí plnění v původní výši. EuroGAP Classic však ano.

Pouze na nové a mírně jeté vozy

Pojištění EuroGAP Classic lze sjednat pouze na nové a lehce jeté vozy, u kterých neuplynulo od první registrace více než 6 let, a to do 150 dní od uzavření kupní smlouvy. V případě vzniku pojistné události se míra spoluúčasti postupně snižuje. Produkt maximálně chrání vaši investici do automobilu v prvních letech od jeho koupě. Právě v této době je totiž amortizace nejagresivnější.

Profesionální partner

Pojistitelem je v případě EuroGAP jedna z nejsilnějších pojišťovacích skupin na světě, která je dlouhodobým držitelem prestižního ratingu finanční síly a stability A+. V případě problémů tak máte jistotu, že svého plnění skutečně dosáhnete.

Parametry si můžete přizpůsobit svým vlastním potřebám

Je jen na vás, zda si zvolíte tříletou, čtyřletou či pětiletou formu. Stejně tak máte možnost zaplatit pojistné najednou anebo v pravidelných splátkách. Jediným limitem je maximální hodnota pojištěného vozu 2,5 mil. korun bez DPH a maximální plnění ve výši rovného milionu korun. Podobně jako u jiných pojistek se i zde zohledňuje, kdo pojistku uzavírá a s jakým vozem (resp. značkou) jezdí.

Zaujal vás tento produkt? Máte dotazy? Neváhejte kontaktovat zkušeného poradce, který s vámi rád projde konkrétní situaci a navrhne pro vás nejvhodnější řešení. Volejte: +420 733 696 679 nebo pošlete e-mail na info@argos-pzs.czPoradenství při řešení pojistných událostí

Naši poradci vám pomohou s kompletním vyřízením pojistných událostí.

Naši partneři