Pojištění pracovní neschopnosti III. díl – jak si správně nastavit plnění a užitečné tipy pro OSVČ

Vivafina » Blog » Pojištění pracovní neschopnosti III. díl – jak si správně nastavit plnění a užitečné tipy pro OSVČ

vivafina-1200x628-tipy

Víte, jak si správně nastavit pojištění pracovní neschopnosti? A jste-li živnostník, jak se zajistit pro případ výpadku příjmů kvůli své vlastní pracovní neschopnosti, dokonce i když si neplatíte nemocenské pojištění? Přinášíme vám na blogu Vivafina.cz další užitečné tipy v seriálu o pracovní neschopnosti.

Finanční rezervy na nule? Jak si správně nastavit pojištění pracovní neschopnosti

Jaké jsou vaše finanční rezervy pro případ nenadálého poklesu či výpadku příjmů? Ať už máte peníze schované “bokem” na horší časy, nebo žijete takříkajíc od výplaty k výplatě, kvůli vaší nenadálé pracovní neschopnosti nemusíte zůstat na holičkách. Díky vhodně nastavenému pojištění:

Varianta 1: Máte rezervy, ze kterých vyžijete 2 měsíce i déle

Navrhujeme vám zvolit si variantu pojištění pracovní neschopnosti s plněním od 57. dne následně. Tato varianta je levnější než ostatní, protože vám pojišťovna vyplácí peníze až při těžších nemocech, se kterými se léčíte déle než uvedený počet dní.

Varianta 2: Máte finanční rezervy cca na měsíc

Doporučujeme vám sjednat si pracovní neschopnost s plněním od 29. dne.

Varianta 3: Potřebujete pokrýt své potřeby co nejdříve po výpadku pravidelných příjmů

Doporučujeme vám k pokrytí základních potřeb – ať už jsou to splátky hypotéky, leasingu či standardních výdajů – sjednat variantu s plněním od 15. dne následně.

Tip: Rozdíl v těchto variantách je v ceně pojištění. Důležité však jsou vaše potřeby a jejich pokrytí. Flexi životní pojištění nabízí také variantu, kdy vám pojišťovna při pracovní neschopnosti delší než 64 dní, vyplatí plnění již od prvního dne.

Ať už jste OSVČ nebo v zaměstnaneckém poměru, víte, jak máte pojištění pracovní neschopnosti nastaveno vy? Rádi vám se vším pomůžeme.

V seriálu o pracovní neschopnosti si také přečtěte:

Jste OSVČ a neplatíte si nemocenské pojištění – jak se zajistit?

Jste osoba samostatně výdělečně činná a podobně jako řada dalších živnostníků si neplatíte nemocenské pojištění. Ale znáte to, nemoci nechodí po horách. Chodí po lidech. Přepadne vás nějaký virus, horší než chřipka. Nebo vás potká úraz, který vám nedovolí pracovat. Najednou jste uvázáni v posteli a příjmy z vaší činnosti se pozastavují. Složenky však nikdo nezastaví. Protože si nemocenské pojištění neplatíte, lékař vám pracovní neschopnost nevystaví.

Řešení? Pojištění rizika pracovní neschopnosti některé pojišťovny nabídnou i živnostníkům. Například u FLEXI – tj. životní pojištění Pojišťovny České spořitelny – vám pak místo neschopenky postačí potvrzení od OSSZ, že nejste plátcem nemocenského pojištění, dodáte lékařské zprávy o vašem úrazu či nemoci a lékařem vyplněný formulář Hlášení pojistné události.

To vše zvládneme jako následný bezplatný servis vyřídit za vás přímo v našem zastoupení Pojišťovny České spořitelny v Novém Jičíně, na ul. Jugoslávská 23. Máme letitou praxi ve vyřizování a likvidaci pojistných událostí. Můžete se na nás s důvěrou obrátit.

Kontaktní místo Pojišťovny České spořitelny v Novém Jičíně

FLEXI logo

Jsme obchodním zastoupením a kontaktním místem Pojišťovny České spořitelny a.s. v Novém Jičíně. Pokud se jedná o FLEXI pojištění nebo o jakékoli jiné pojistné, hypoteční a další smlouvy, rádi vám kvalifikovaně poradíme a pomůžeme. Kontaktujte nás!

Zajímají vás další tipy a rady týkající se pojištění pracovní neschopnosti?Poradenství při řešení pojistných událostí

Naši poradci vám pomohou s kompletním vyřízením pojistných událostí.

Naši partneři