Pojištění pracovní neschopnosti II.: Vyšší věk, práce v zahraničí, ani profesionální kariéra sportovce nemusí být překážkou

Vivafina » Blog » Pojištění pracovní neschopnosti II.: Vyšší věk, práce v zahraničí, ani profesionální kariéra sportovce nemusí být překážkou

vivafina-1200x628-tipy

Blog Vivafina.cz je tady od toho, aby vám srozumitelně objasnil, co se skrývá za pojmy, které se objevují ve vašich smlouvách, hypotékách apod., ale kterým není vždy snadné rozumět. Tedy alespoň ne tehdy, pokud vás finančnictví v běžném denním rytmu jen letmo míjí. Na paškál jsme si v našem seriálu tentokrát vzali pracovní neschopnost.

Chcete-li mít skutečně kvalitní pojištění pracovní neschopnosti, víte už z 1. dílu našeho seriálu – Pojištění pracovní neschopnosti – na co si dát pozor – že je důležité pohlídat si maximální dobu plnění, znát čekací dobu pojišťovny, nebo že je dobré vědět, jaká je maximální pojistná částka bez zkoumání finančního příjmu.

Ve druhém díle navážeme na předchozí objasnění pojmů a podíváme se na to, jak je to s maximální pojistnou dobou, územní platností pojištění pracovní neschopnosti nebo s pojištěním sportovců.

Pojištění pracovní neschopnosti na věky věků?

I když se věk odchodu do důchodu neustále zvyšuje, pojištění pracovní neschopnosti na věky věků samozřejmě neplatí. Jste-li aktivní člověk, který plánujete pracovat i v důchodovém věku, (nebo jste už v důchodu a máte prokazatelné příjmy), pak vězte, že některé z pojišťoven vám pracovní neschopnost pojistí jen do 65 let. Například s Flexi pojištěním je ale maximální pojistná doba dokonce až 75 let.

Platí moje pojištění opravdu všude?

Než uzavřete pojištění pracovní neschopnosti, měli byste vědět, kde vaše pojištění pracovní neschopnosti platí a na které země se naopak nevztahuje. Územní platnost pojištění totiž není věc samozřejmá. Co platí u jedné pojišťovny, nemusí platit u druhé. Je-li cestování za hranice nejen vaším koníčkem, ale pokud za hranicemi země také pracujete, pak vám pojištění s územní platností pouze v ČR zřejmě pasovat nebude.

Pozor si dejte i na pojištění, které se sice na zahraničí vztahuje, ale pouze po dobu nezbytné hospitalizace. Některé pojišťovny stanovují územní platnost pojištění pracovní neschopnosti na konkrétní vyjmenované země. Nezapomeňte na to ve chvíli, kdy dostanete povýšení k vedení pobočky v jiné zemi.

Například FLEXI pojištění Pojišťovny České spořitelny vás pojistí i pokud pracujete v zahraničí, přičemž má toto pojištění celosvětovou územní platnost. V případě pojistné události pak pouze máte povinnost doložit veškeré nezbytné dokumenty v českém jazyce, tzn. zajistit si jejich ověřený překlad.

Pracovní neschopnost i pro profesionální sportovce?

Sportujete jako profík? Není mnoho pojišťoven, které by byly ochotny pojistit i profesionálním sportovcům pracovní neschopnost. Flexi je jedna z mála pojišťoven, která vyjma hokejistů a fotbalistů standardně dokáže pojistit i profesionální sportovce.

Kontaktní místo Pojišťovny České spořitelny v Novém Jičíně

FLEXI logo

Jsme obchodním zastoupením a kontaktním místem Pojišťovny České spořitelny a.s. v Novém Jičíně. Pokud se jedná o FLEXI pojištění nebo o jakékoli jiné pojistné, hypoteční a další smlouvy, rádi vám kvalifikovaně poradíme a pomůžeme. Kontaktujte nás!

Zajímají vás další tipy a rady týkající se pojištění pracovní neschopnosti?

Sledujte náš blog. Pokračujeme v sérii článků s dalšími užitečnými a praktickými tipy.
Odebírejte praktické tipy Vivafina e-mailem.

Ozvěte se nám a poraďte se s námi:
+420 733 696 679 nebo prostřednictvím info@argos-pzs.czPoradenství při řešení pojistných událostí

Naši poradci vám pomohou s kompletním vyřízením pojistných událostí.

Naši partneři