Nejčastější mýty o pojištění, kterým pravděpodobně věříte i vy

Vivafina » Blog » Nejčastější mýty o pojištění, kterým pravděpodobně věříte i vy

Chápeme, že nikomu se nechtějí řešit zbytečné starosti navíc. Ohledně pojištění mají lidé spoustu výmluv, díky kterým aktualizaci pojistných smluv oddalují nebo vůbec neřeší. Ty nejčastější jsme pro vás vybrali. Schválně jestli některou také používáte.

Nechci nic řešit, mám to dlouho

Řada klientů neřeší v danou chvíli konkrétní podmínky smlouvy a případná rizika. Neuvědomují si výši krytí v případě, že by se něco stalo. Prostě neradi děláme změny a to nemusí být vždy to nejlepší řešení.

Určitě tam mám všechno, doporučil mi to kamarád

Důvěra je základ, v minulosti daný produkt doporučil kamarád, spoluracovník, rodinný přítel. Ve většině případů ale každý máme jiné potřeby finančního plnění při pojistné události. Navíc stárneme, máme jiné příjmy a závazky. Důležitost případného krytí se v čase mění. I přesto většinou budeme důvěřovat lidem, které známe.

Nikdy jsem nic neplnil

Nebyl jsem nikdy nemocný, žádné problémy nemám. Je to pro mě zbytečné. Často toto slýcháme od řady klientů. Řešit pojištění až ve chvíli, kdy máme zdravotní problém, je bohužel pozdě. Dům si také nepojistíte až ve chvíli, kdy se přes něj prohnala povodeň. Stejně tak auto nepojistíte až ve chvíli, kdy jej nabouráte.

Úraz mi stačí, nikdy jsem nebyl na nemocenské

Pravděpodobnost onemocnění roste s přibývajícím věkem. Ve třiceti jsme všichni čiperové, ve čtyřiceti už je kolem nás sem tam zdravotní problém, v padesáti rizik rychle přibývá. Ale hypotéku si lidé berou i na 30 let i když rizika s věkem rostou. Řešit pojištění až při zdravotních problémech je bohužel pozdě.

Nemarodím, nemůžu si to dovolit

Raději si vezmu dovolenou, nemůžu marodit. S chřipkou musím do práce, prostě se mi to nevyplatí. Představte si ale, že prostě z postele nevstanete a budete se s nemocí léčit třeba 4 měsíce. Ovlivní to vaše rodinné finance? A co třeba rok léčení včetně operace výhřezu ploténky. Prostě do té práce nebudete moci jít. Co potom?

Máte o nastavení vašich smluv pochyby?

Úprava smluv podle vaší aktuální životní situace není nic složitého. Obraťe se na nás a my vám rádi se vším pomůžeme a poradíme.Poradenství při řešení pojistných událostí

Naši poradci vám pomohou s kompletním vyřízením pojistných událostí.

Naši partneři