Končí vám doba fixace? Pomůžeme vám s novým úrokem.

Vivafina » Blog » Končí vám doba fixace? Pomůžeme vám s novým úrokem.

Určitě to znáte. Z banky dorazí dopis, že přišel čas fixace a bohužel v dnešní době to většinou znamená navýšení úrokové sazby. Proto je čas na změnu. S námi se konce fixace vaší hypotéky bát nemusíte. Zařídíme, aby vaši peněženku bolela co nejméně.

Jak to všechno funguje?

Nejlepší bude představit celý proces na příkladu. Proto využijeme příběh jednoho z našich klientů, kterému budeme říkat třeba Michal.

Michal má hypotéku u banky X a zbývající částka ke splacení je 1.321.000 korun. Banka mu podle zákona pošle tři měsíce před koncem fixačního období návrh úročení na dalších 5 let.
Podle propočtů banky by to během následujících pěti let mohlo vypadat takto:

Výše měsíční splátky: 7.798,-
Ročně by Michal zaplatil: 93.576,-
Za dalších pět let by tedy náš klient zaplatil: 467 880,-
Úročení, které Michalovi banka nabídla, je: 3,70 %.

Většina lidí nad těmito čísly příliš hluboce nepřemýšlí a jednoduše je bance odsouhlasí. Pokud by nás Michal neznal, pravděpodobně by patřil mezi ně. Jenže, naštěstí pro Michala, on se namísto toho potkal s námi, a proto příběh pokračoval o mnoho lépe.

Díky spolupráci s námi zjistil, že u banky Y je možné získat hypotéku na stejnou částku s nižším úrokem, a proto se rozhodl svou stávající hypotéku refinancovat. Namísto původních čísel tedy pětiletý výhled vypadal takto:

Výše měsíční splátky: 7.260,-
Ročně Michal zaplatil: 87 120,-
Na konci dalšího fixačního období klient zaplatil: 435 600,-
Úročení, které banka nabídla, je: 2,90 %

Jak tedy vidíte, Michal s námi ušetřil během pěti let až 32.280,- na úrocích. Spolupráce s námi je navíc bezplatná, takže tato částka se nijak nezmenšila naší odměnou.Teď už víte, že končící fixace nemusí být strašákem, za kterého ji mnoho lidí považuje. Přidejte se i vy do řad našich spokojených klientů a třeba váš příběh bude ještě lepší.

Neváhejte tedy, a pojďte se s námi pobavit i o vaší hypotéce.

 Poradenství při řešení pojistných událostí

Naši poradci vám pomohou s kompletním vyřízením pojistných událostí.

Naši partneři