Hypotéka vám letos udělá radost

Vivafina » Blog » Hypotéka vám letos udělá radost

2,16 procenta, to je historické minimum, na které spadl průměrný úrok všech hypoték, které banky poskytly v březnu 2015. Je na čase to řádně využít!

hypotéky Nový Jičín Argos Vivafina

Chystáte se stavět, rekonstruovat, nebo koupit nemovitost jako investici? Pak pravděpodobně patříte mezi nováčky, kteří se chystají najít nejvýhodnější hypotéku a využít nízkých cen nemovitostí, které jak se zdá začínají pomalu stoupat.

Pokud už hypotéku máte, jste možná jedním z 94 tisíc Čechů, které letos čeká přeúvěrování stávající hypotéky a budete vybírat z nabídek jiných bank. A možná vás refinancování hypotéky čeká příští rok, podobně jako 113 tisíc dalších domácností.

Nevíte si s hypotékou rady? Oslovte nás v ARGOS PZS. V číslech se vyznáme.

Ušetřit nyní můžete statisíce

Máme pro vás dobrou zprávu. Díky současným úrokovým sazbám a konkurenčnímu boji bank poskytujících hypoteční úvěry máte poměrně reálnou šanci, že ušetříte až statisíce korun.

Nabídky na pětiletou fixaci v současné době začínají už na 1,69 procenta a tříleté fixace i 1,49 procenta. Výjimkou nejsou ani nabídky na sedmileté fixace. I u desetileté fixace se můžete s úrokovou sazbou pohybovat přibližně od 2,5 procenta ročně.

Pokud vás čeká refinancování, pak je dobré začít se zajímat o nové konkurenční nabídky v dostatečném předstihu a nečekat pasivně na to, až přijde nabídka vaší stávající banky.

Nejčastější hypotéka na bydlení má dnes průměrně výši 1,7 milionu se splátkami rozloženými na dvacet let. Pokud jste ji uzavřeli před pěti lety za úrok okolo 5 procent, můžete teď na splátkách včetně daňových odpočtů ušetřit za pět let přibližně 200 tisíc korun. Končí-li vám tříletá fixace a vaše úroková sazba se pohybovala okolo tehdejších 3,8 procenta, při nové tříleté fixaci ušetříte okolo 75 tisíc korun.

Sledujte více než jen úrokovou sazbu a výši splátky

Nabídky úvěrů je však potřeba posuzovat nejen podle drobných rozdílů v úrokových sazbách a výše celkových měsíčních nákladů – což jsou nejčastěji sledované parametry, ale také podle nabízených služeb. Mělo by vás zajímat, z čeho se nabídnutá cena hypotéky skládá, jaké poplatky vás čekají a které podmínky bude potřeba dodržet.

Vyzkoušejte si, jak splácení hypotéky zvládnete

Pokud patříte mezi nováčky a máte obavy o to, zda placení hypotéky zvládnete, vyzkoušejte si placení hypotéky nanečisto. Spočítejte si své současné náklady na bydlení, nechte si vypočítat reálnou výši hypotéky a rozdíl mezi nimi si po nějaký čas zkuste sami platit například na spořící účet. Díky tomu zjistíte svou schopnost hypotéku platit a navíc si pomůžete vytvořit finanční polštář, který by se v ideálním případě měl pohybovat ve výši okolo 10 hypotečních splátek.

Přijďte se poradit

Poraďte se o financování svého bydlení s nezávislým partnerem. ARGOS PZS se v hypotékách vyzná. Jsme váš zkušený poradce a stabilní partner pro budoucnost.Poradenství při řešení pojistných událostí

Naši poradci vám pomohou s kompletním vyřízením pojistných událostí.

Naši partneři