Havarijní pojištění? Chtějte kvalitní služby

Vivafina » Blog » Havarijní pojištění? Chtějte kvalitní služby

vivafina-1200x628-havarijni-pojisteni

 

Jezdíte často? Na českých silnicích nabourá každý den na 230 aut. Průměrná cena opravy auta po dopravní nehodě je bezmála 50 000 Kč. A nemusíte ani jezdit často, aby se vám havarijní pojištění vyplatilo. Méně než každou hodinu je totiž v Česku odcizeno jedno auto. K majitelům se jich přitom vrátí jen nepatrný zlomek z nich.

Na co si dát pozor při výběru havarijního pojištění

Stejně jako je jedinečné vaše auto, jeho historie a historie vás jako řidiče, měla by i havarijní pojistka tyto jedinečnosti v sobě obnášet. U havarijního pojištění proto nezapomínejte každé 1-2 roky požádat o přepočet havarijního pojištění. Díky němu ušetříte. Havarijní pojištění pro zbrusu nové vozidlo totiž bude mít samozřejmě zcela jiné parametry, než pro stejné vozidlo o 7 let později, kdy jeho tržní cena rapidně poklesne.

Při výběru havarijního pojištění podobně jako například u povinného ručení platí, že je důležité sledovat nejen to, kolik na pojištění zaplatíte, ale zejména, co a v jakých částkách vaše pojistka bude krýt, jak je nastavena spoluúčast, nebo které služby budou při řešení krádeže auta, dopravní nehody či opravy vašeho vozu zahrnuty v ceně. Třeba takové náhradní vozidlo se vám totiž může při sjednání nevhodné pojistky docela dost prodražit.

Mít havarijní pojištění se vyplatí

Nechme promluvit statistiky. Havarijní pojištění vám může zachránit v průměru 116 tisíc, došlápnou-li si na váš vůz přírodní živly. Ušetří vám v průměru 47 tisíc, zapomenete-li dát na křižovatce přednost v jízdě. A nepřijdete v řeči statistiky o 250 tisíc, vyhlédne-li si zloděj právě váš vůz. Na havarijní pojistku přitom zaplatíte řádově jen asi 10 tisíc Kč za rok.

V havarijním pojištění můžete mít navíc pokryty náklady vynaložené účelně k odtahu vozu do servisu, stanovený rozsah nákladů na půjčení náhradního vozidla, což může znamenat úsporu v řádu desítek i stovek tisíc korun. A pokud jste dobrý řidič, který za sebou nemá žádné vroubky v podobě nehod, pak vám většina pojišťoven nabídne příjemný bonus.

Chtějte kvalitní pojištění

Zajímejte se o rozsah zahrnutých služeb a šíři pojistného krytí. Rádi vám pomůžeme s výběrem nejvýhodnějšího havarijního a povinného ručení. V Argos PZS jsme připraveni být vám k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu v případě, že dojde na plnění těchto pojistek a vy si nebudete vědět rady, jak postupovat.

Napište si o více informací na info@argos-pzs.cz. Chcete-li svůj požadavek urychlit, připojte i své telefonní číslo. Můžete nám také rovnou zavolat na č. 733 696 679.Poradenství při řešení pojistných událostí

Naši poradci vám pomohou s kompletním vyřízením pojistných událostí.

Naši partneři