Do plavek chytře

Vivafina » Blog » Do plavek chytře

vivafina-1200x628-tipy

Hubnutí, detoxikační kůry, tvarování postavy a obměna šatníku svědčí o tom, že se už letní sezóna kvapem blíží. Připravujete se na ni chytře?

Povíme vám dnes příběh dvou bratrů. Žádné letní románky ale nečekejte. Loňské léto je zastihlo plné sil. S elánem sobě vlastním se vrhli do všech možných i nemožných sportů a letních aktivit. Pod heslem „sportem ku zdraví“ vyzkoušeli sporty na vodě, na souši i adrenalin ve vzduchu. Paráda. Až do chvíle, kdy si během 1 měsíce nezávisle na sobě způsobili relativně srovnatelné úrazy. Jeden si v polovině léta zlomil nohu v bérci. Jeho bratr si asi 20 dní poté zlomil holení i lýtkovou kost. Není to příběh z románů. Je to příběh, který na příjmu v nemocnicích píšou sestry několikrát denně.

Proč vám to tady povídáme. Oba si platili na první pohled srovnatelné úrazové pojištění. Tedy přesněji řečeno, strhávala se jim z účtu na pojištění každý měsíc stejně vysoká suma. Ten první dostal od pojišťovny vyplaceno za svůj úraz 15.000 Kč z úrazového pojištění. Radoval se a byl spokojen. Do chvíle, než jsme se v naší novojičínské kanceláři sešli s jeho bratrem. Byla to středa odpoledne. Ve čtvrtek jsme dodali elektronicky veškeré podklady pojišťovně. V pátek již bylo na jeho účtu 250.000 Kč a to jako pouhá záloha pojistného plnění. Byl to šok. Pro oba. Vzpamatovávají se ze svého zážitku oba. Otázka je, kdo z nich byl na nepříjemnou životní událost připraven lépe? A čí pojistka byla lepší?

Podle čeho hodnotíte, jak dobrou pojistku máte?

Často se setkáváme s tím, že lidé, se kterými mluvíme, ani netuší, co si ve svých pojistkách vlastně kdysi dávno uzavřeli. Proti čemu a jak jsou chráněni? Má jejich pojistka vůbec smysl za okolností, které se po letech rapidně změnily? Co se stane, když kvůli úrazu nebudou moci jen pár měsíců pracovat nebo podnikat?

Přemýšlíme o tom, jak se (nejen) na léto připravit. Hledíme však spíše na svůj vzhled a kam si vyrazíme, než na to, co se stane, když… Je to pochopitelné. Kdo by se dnes chtěl zatěžovat budoucími starostmi.

Věřte ale, že dobrá pojistka, která je udržována čerstvá a svěží (čti aktuální tvým podmínkám), vás skutečně chrání. A možná nezpůsobí, že zchudnete do plavek. Ochrání vás ale před zchudnutím existenčním.

Že se v pojistkách nevyznáte? Nechte to na odborníky, kteří vám zaručí dlouhodobou péči

Podle čeho soudíte kvalitu jednotlivých pojištění? Tápete, která pojistka je pro vás dobrá a která ne? Nelámejte si nad tím hlavu sami. Nechte si poradit od odborníků, které nezajímá jen uzavření nové smlouvy nebo přepis staré, ale kteří při vás stojí ve chvíli, kdy k něčemu dojde. A kteří vám dokáží vaše smlouvy udržovat aktuální, podle vaší měnící se životní situace.

Stavte se k nám na kávu a vemte s sebou všechny ty zažloutlé listy, které vás již možná nechrání tak, jak jste si kdysi představovali. Oprašíme je a vdechneme jim život tak, aby vás poctivě chránily.

Obraťte se na nás s důvěrou

Zavolejte nám: +420 733 696 679
Pošlete svůj dotaz e-mailem: info@argos-pzs.cz
Buďte v obraze: sledujte další praktické rady a tipyPoradenství při řešení pojistných událostí

Naši poradci vám pomohou s kompletním vyřízením pojistných událostí.

Naši partneři