Bez povinného ručení vozidlo raději ani nestartujte

Vivafina » Blog » Bez povinného ručení vozidlo raději ani nestartujte

vivafina-povinne-ruceni

 

Provozovat vozidlo bez tzv. povinného ručení, to se draze vymstilo už mnohým řidičům. Nejde přitom jen o pokutu 1500 až 3000 Kč, kterou zaplatíte při nepředložení zelené karty. Jde o nezákonnou činnost, za níž vám hrozí ve správním řízení pokuta od 5 do 40 tisíc. A jste-li bez povinného ručení déle než 14 dní, čeká vás s velkou pravděpodobností značné omezení v podobě vyřazení vozu z registru vozidel, tedy odstavení vozidla mimo provoz. Co je ale úplně nejhorší?

Největší hazard je, že v případě, kdyby došlo k nehodě, uhradíte veškerou způsobenou škodu z vlastní kapsy. A to se může velice snadno stát. V mnohých případech přitom nejde o zanedbatelné částky. Ve hře jsou odškodnění škody na majetku, odškodnění ztrát na životě, nebo výlohy za výjezdy hasičských jednotek. Do závratné výšky se zpravidla vyšplhává zejména odškodnění za ublížení na zdraví, které bývá spojeno s náhradou ušlé mzdy poškozeného nebo jeho dlouhodobých léčebných výloh. A ty statisícové či milionové částky určitě nechcete ve spojení s vaší nepojištěnou SPZ vidět černé na bílém.

Mít povinné ručení, to je zkrátka bez debat. Jak na něm ale zbytečně nepřeplácet? A na co si dát pozor, při výběru nového povinného ručení?

5 tipů pro výběr nejvýhodnějšího povinného ručení

1. Cena neřekne vše

Cena pojistky není rozhodující. Zaměřte se i na další parametry povinného ručení. Sledujte bonusy v podobě vysokých limitů, pojištění autoskel, rozsahu poskytovaných služeb apod.

2. Nepřehlédněte rozsah asistenčních služeb

Rozsah asistenčních služeb je jedním z bodů, který by měl spolurozhodovat o tom, které povinné ručení si vyberete. I při drobné poruše se vyplatí mít v rámci pojistky úhradu příjezdu na místo nehody, zajištění odtahu, nebo dokonce opravu na místě nehody. Sledujte také nastavenou výši limitů, abyste při nekvalitní pojistce nehradili z vlastní kapsy většinu takových nákladů.

3. Sledujte limity

Do jaké výše za vás pojišťovna bude ručit? Spodní hranice ve výši 35 milionů korun je dána zákonem. V případě vážných nehod však rozhodně není tato hranice dostačující. Limit v takových případech často nepokryje všechny vzniklé škody na vozidlech, na zdraví, za ušlý zisk, úhradu nemocniční péče, nebo škody způsobené na vozovce či okolních budovách. Zvažte, zda si na povinném ručení nenastavíte vyšší krytí a to zejména tehdy, jezdíte-li často. Ukážeme vám, že výše pojistky bude při navýšení limitu vyšší jen nepatrně.

4. Zvýhodnění pro řidiče, kteří jezdí bez nehod

Každý rok bez vroubku vám vyslouží vyšší speciální slevu. Díky bonusům za ježdění bez nehod vám může povinné ručení postupně klesnout i na polovic. Bonusy vám může „darovat“ i některý rodinný příslušník.

5. Než podepíšete, porovnávejte

Vyplatí se vám, srovnat si nabídky povinného ručení i havarijního pojištění, a najít to, které pro vás bude nejvýhodnější. Nevíte-li si rady, rádi vám v ARGOS PZS provedeme srovnání více nabídek povinného ručení, nabízených bonusů, plnění, limitů i slev.

Nechte si nastavit nejvýhodnější povinné ručení

Zavolejte nám na +420 733 696 679 nebo napište na info@argos-pzs.cz. Chcete-li komunikaci urychlit, napište nám na sebe i telefonický kontakt. Poradíme vám!Poradenství při řešení pojistných událostí

Naši poradci vám pomohou s kompletním vyřízením pojistných událostí.

Naši partneři