5 tipů při sjednání úrazového pojištění dětí

Vivafina » Blog » 5 tipů při sjednání úrazového pojištění dětí

Platíte úrazové pojištění pro své děti nebo zvažujete jeho sjednání? Jak vyhodnotit výhodnost různých nabídek? Většina klientů dá na doporučení od zaměstnance pojišťovny nebo finančního poradce. Víte ale, co vlastně máte skutečně sjednáno? Víte, kolik dostanete vyplaceno v případě konkrétní pojistné události?

Dáme vám pár tipů, jak se na pojištění dětí podívat selským rozumem.

#1. Zajímejte se o příklady plnění a oceňovací tabulky

Jak dobré pojištění máte se ukáže až po pojistném plnění. Tak to prostě je. Většina klientů žije v představě, která je nereálná. Prostě něco podepsali a dnes už neví, co vlastně smlouva obsahuje

Proto si sami řekněte, jakou výši plnění byste očekávali v případě konkrétní situace. Pro příklad, dcera od vaší sousedky měla zlomené zápěstí když upadla na kolečkových bruslích. Léčila se s tímto úrazem čtyři měsíce. Kolik byste čekali pojistné plnění za takový úraz? Máte představu okolo 10 000,- Kč za měsíc? Potom můžete využít částky 300,- Kč denního odškodného, kterou dostanete za každý kalendářní den. Pozor ale na maximální limity tzv. oceňovacích tabulek dané konkrétní pojišťovny. Tyto v tomto případě stanoví maximální dobu plnění 112 dní. Potom celkové plnění bude činit 112 x 300,- Kč, tedy 33 600,- Kč. Každý konkrétní úraz má různou maximální dobu plnění. Výše denního plnění je pouze na vás! Jsou to jednoduché počty. Spočítejte si plnění třeba při 500,- Kč/den.

Sportuje vaše dítě jen rekreačně nebo registrovaně? Potom pozor, řada pojišťoven si za registrovaný sport nechá připlatit!

#2. Jedná se o těžší úraz s trvalými následky? Opět důležité oceňovací tabulky!

Syn mého kamaráda si při fotbale zlomil holenní kost na dvakrát a tříštivě. Jen pro představu, maximální počet dní plnění denního odškodného, které stanovují tabulky činí 182 dní.

Tento úraz zanechal tzv. trvalé následky. Potom navíc k výše uvedenému plnění může být vyplaceno toto plnění. V jaké výši? Opět jsou zde oceňovací tabulky. Trvalé následky se ohodnocují v procentech. V tomto konkrétním případě se jednalo o 5% výši ohodnocení.

Vy si volíte pojistnou částku, ze které je dané procento vyplaceno. Pokud zvolíte částku 200 000,- Kč, plnění bude 10 000,- Kč. Pokud zvolíte částku 1 000 000,- Kč, plnění bude 50 000,- Kč.

Prolistujte si oceňovací tabulky, je dobré o nich vědět!

#3. Hospitalizace dítěte, tady není co řešit

Z našich zkušeností snad nejjednodušších a nejsrozumitelnější pojištění. Prostě za každý den v nemocnici inkasujete částku, kterou si ve smlouvě sjednáte. Spousta klientů dává velký důraz na sjednání tohoto pojištění. Doporučujeme sjednání spíše nižších limitů a zaměřit se na další náš tip.

#4. Dlouhodobě se dítě léčí s nemoci nebo úrazem? Objevte pojištění ošetřování dítěte!

Zajímejte se o tento docela nový typ pojištění, ale velmi podceňovaný! Pokud je potřeba osobní ošetřování dítěte z důvodu nemoci nebo úrazu, potom pojišťovna plní následně od 29. dne sjednanou denní částku. Ošetřovat dítě může kdokoliv (rodič, chůva, babička) a kdekoliv (doma i v nemocnici). Od mnoha klientů slyšíme, že až od druhého měsíce. Ano, ale právě delší doba léčení má citelný zásah do financí rodiny. Pokud jste byli někdy na paragrafu, víte, o čem píšeme.

Pro příklad léčba těžkého zápalu plic čtyřleté holčičky trvala 98 dní. Babička se postarala o maximální dohled nad vnučkou. Pojišťovna vyplatila plnění za 70 dní (prvních 28 dní neplní), ve smlouvě bylo sjednáno plnění 300,- Kč/den, tedy celkově bylo vyplaceno 21 000,- Kč.

Jak se teď díváte na tento typ pojištění?

#5. Pro chvíle nejtěžší, pojištění velmi vážných onemocnění nebo invalidity

Žádný rodič se nechce bavit o jakémkoliv vážném onemocnění dítěte. Pravdou je, že nikdo by si nic takového nepřál.

U většiny pojišťoven se jedná o soubor okolo 30 diagnóz. Po splnění podmínek pro danou diagnózu vážné nemoci vyplatí pojišťovna sjednanou pojistnou částku

Dcera naší klientky onemocněla v 15 letech cukrovkou I. typu, byla závislá na inzulinu. Bylo ji vyplaceno plnění dle sjednané částky ve výši 500 000,- Kč.

Peníze vám zdraví nevrátí, ale mohou vám pomoci překonat těžké chvíle.

Obdobně se díváme na pojištění invalidity nebo dlouhodobé péče. Pojistné plnění může pomoci s finančními náklady na změnu životního stylu (např. bezbariérový přístup). Pro výplatu plnění stačí prvotní uznání III. stupně invalidity nebo uznání II. stupně závislosti. Opět vy si stanovujete pojistnou částku.

Jsme ve finále! Pojištění si platíte sami, tak o něm také rozhodujte!

  • Sami zvažte, jakou výši pojistné částky požadujete. Jejich výši lze kdykoliv změnit stejně jako se mohou změnit rizika vašich dětí.
  • Pozor na registrované sporty, jste povinni to většině pojišťoven oznámit. Jinak budete kráceni na plnění!
  • V případě delší léčby lze vyplácet zálohové plnění, požádejte o něj.
  • V případě pojistné události se co nejdříve spojte s vašim poradcem a proberte postup, jak bude řešena konkrétní pojistná událost. Postupy různých pojišťoven se mnohdy velmi liší. Dobrý poradce se postará o vyřízení vaši pojistné události.
Jak máte nastaveno pojištění dětí vy? Jaké máte zkušenosti s plněním? Mrkněte na náš Facebook!

Případné dotazy vám rádi zodpovíme nebo se můžeme setkat osobně.

Poznámka: v příkladech jsme u daných úrazů vycházeli z oceňovacích tabulek Pojišťovny České spořitelny a.s.

Obraťte se na nás s důvěrou

Zavolejte nám: +420 733 696 679
Pošlete svůj dotaz e-mailem: info@argos-pzs.cz
Buďte v obraze: sledujte další praktické rady a tipyPoradenství při řešení pojistných událostí

Naši poradci vám pomohou s kompletním vyřízením pojistných událostí.

Naši partneři